Rodinný dom ( bývalý mlyn ) na predaj, Dubové

Lokalita: Dubové

cena v RK

5 794 m²

ID: 28401

 
Rodinný dom ( bývalý mlyn ) na predaj, DubovéRodinný dom ( bývalý mlyn ) na predaj, DubovéRodinný dom ( bývalý mlyn ) na predaj, DubovéRodinný dom ( bývalý mlyn ) na predaj, Dubové
  • sk
  • en
  • de
  • es
  • fr
  • hu
  • it
  • pl
  • ru

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame na predaj výnimočný rodinný dom postavený na pozemku o rozlohe 5.794 m2, ktorý pozostáva z dvoch výrazne technicky aj časovo odlišných častí - pôvodná časť (bývalý mlyn) z roku 1920 je rozostavaný ale nie je dokončený. Druhá časť pôvodného rodinného domu je po čiastočnej rekonštrukcii z roku 1996 a užívaný na bývanie, avšak podkrovie nie je dokončené. Po dobudovaní vzniknú dve samostatné bytové jednotky, pričom kotolňa je spoločná pre celú stavbu (kotol ÚK a zdroj TÚV).

 

Dispozične riešenie rodinného domu: 

 

Zrekonštruovaná časť rozostavaného rodinného domu s jednou bytovou jednotkou

 

• Na prízemí sa nachádza vstupná predsieň so schodiskom, WC, obývacia izba spojená s kuchyňou, komora, 

• Na druhom nadzemnom podlaží  sa nachádza chodba, kúpeľňa, 2 izby, 
• V podkroví (3. N.P.) - nadstavba z roku 1996 - sa nachádza zatiaľ nedokončený povalový priestor
(izba) do ktorého je plánovaný prístup z druhej časti stavby (zatiaľ nezrekonštruovanej)

 

Nezrekonštruovanú časť  ( jedná sa o časť pôvodného mlyna) rozostavaného rodinného domu s jednou bytovou jednotkou:

 

• Na prízemí  je plánovaná vstupná predsieň, obývacia izba s kuchynským kútom, chodba, izba, kotolňa (pre celú stavbu), sklad, schodisko.
• Na druhom nadzemnom podlaží je plánovaná hala, schodisko, 2 izby, WC.
• V podkroví - nadstavba z roku 1996 - sú plánované 2 izby, chodba, kúpeľňa, schodisko.

 

Vykurovanie objektu je ústredné ( na prízemí je položené podlahové teplovodné vykurovanie, na poschodí sa nachádzajú oceľové
radiátory, v podkroví zatiaľ nie je  vytvorené kúrenie ) , elektrický kotol ÚK je situovaný v susednej časti stavby. 

Príprava TÚV je elektrickým zásobníkovým ohrievačom (osadeným v roku 2009), ktorý je situovaný v susednej časti stavby .
Objekt je napojený na elektrinu, verejný vodovod, kanalizácia je do vlastnej ČOV ktorá je ale v súčasnosti nefunkčná a využíva sa ako malá žumpa.

 

Na pozemku sa nachádza letna kuchynka ktorá je napojená na  svetelnú elektroinštaláciu, bez napojenia na ostatné inžinierske siete, hospodárska murovaná budova a rozostavaná malá vodná elektráreň v ktorej je zabudovaná turbína MVE, záhradné jazierko, prívodný kanála, rybochod pri hrádzi potoka, hať na potoku. Prístup k nehnutelnosti je z hlavnej miestnej komunikácie. 

 

Odporúčame vidieť ! Očarujúca nehnuteľnosť dáva priestor novému majiteľovi realizovať svoje sny v podobe rekonštrukcie nie len pre rodinné sídlo ale aj pre komerčné účely. 

 

Cena dohodou. Kúpou ihneď voľný. Na nehnuteľnosť nebol predložený energetický certifikát.

 

Zabezpečujeme kompletný servis vrátane profesionálneho právneho a hypotekárneho poradenstva, prepis energií, zavkladovanie zmlúv na príslušnom katastrálnom úrade, diskrétnym riešením výkupov bytov v exekúcií a v dražbe s platbou do 24 hodín, sprostredkovanie predaja nehnuteľností, prenájmu, výstavbe nových rodinných domov v stave holodom ako aj na „kľúč“, vrátane kompletnej rekonštrukcie bytov a domov až po odovzdanie nehnuteľnosti.

 

 

Dátum poslednej aktualizácie: 16.11.2021

Kontakt

Chcem viac informácií
V zmysle zákona o ochrane osobných údajov dávam súhlas na spracovanie mojich osobných údajov (meno, priezvisko, titul, telefón, e-mail) v informačnom systéme prevádzkovateľa, Realitná kancelária ALPIA, za účelom vypracovania ponuky na dobu neurčitú.

Mám lepšiu ponuku
V zmysle zákona o ochrane osobných údajov dávam súhlas na spracovanie mojich osobných údajov (meno, priezvisko, titul, telefón, e-mail) v informačnom systéme prevádzkovateľa, Realitná kancelária ALPIA, za účelom vypracovania ponuky na dobu neurčitú.

Podobné nehnuteľnosti

Turčianske Teplice dom
na predaj ID: 28177 1 283 m²
od 1260 € mesačne 310,21 €/m² 398 000,00 €
exkluzívne iba u nás
Slovenské Pravno dom
na predaj ID: 19735 1 153 m²
od 142 € mesačne 39,03 €/m² 45 000,00 €
exkluzívne iba u nás
Horná Štubňa dom
na predaj ID: 22528 125 m²
od 79 € mesačne 200,00 €/m² 25 000,00 €
Turčianske Teplice dom
na predaj ID: 27447 550 m²
  cena v RK
NÁŠ TIP

  • fingo